неділя, 11 листопада 2012 р.

Професії мого краю : світове кафе


Які асоціації у вас виникають, коли ви чуєте слово «кафе»? Скоріш за все, в уяві постануть образи «чаю», «дружньої атмосфери» та обов’язково «спілкування». А якщо мова йде про "світове кафе"? То це значить, що спілкуються вже не 3-5 чоловік за столиком, а висловлювати свою думку може кожен і обговорити певні теми можна з будь-ким з присутніх.
8 листопада у "світовому кафе" зібралися учасники проекту «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє» - восьмикласники, які з`їхалися з усіх куточків Херсонщини, а точніше, з 20 районів та міст області для того, щоб глибше поринути у світ сучасних затребуваних професій, розібратися в них та обрати справу життя до душі. 
  

   
У "світовому кафе" «Професії мого краю» говорили про економічну ситуацію у районах Херсонщини, про діючі та призупинені підприємства, про перспективні напрямки розвитку регіону та, відповідно, про найнеобхідніші професії. Після знайомства діти поділилися своїми мріями щодо майбутнього фаху (старшокласники хочуть стати вчителями, лікарями, економістами, генетиками) та назвали критерії, якими вони та їхні батьки керуються при виборі майбутньої кар’єри.  Найчастіше фігурували – зарплатня, престиж та  статус професії у суспільстві, а також комфортні умови праці. Звичайно, батьки піклуються про безпеку та достаток дітей, але виходить, що кожен дбає лише про себе, про свої особисті потреби, а покращення економіки та життя українців у плани молоді аж ніяк не входить. 
  
    
    
Тому спеціальний гість світового кафе Кирило Стремоусов, херсонський журналіст, який володіє статистичними даними та загалом інформацією про стан на Херсонщині, наполегливо закликав не бути байдужими до всього, що відбувається навколо, відкрити очі й зрозуміти, що для того, аби наш край процвітав, необхідно, по-перше, трудитися, а не паразитувати, по-друге, не нехтувати робітничими професіями, яких так потребує економіка, викинути з голови думки про «гламурні» напрямки, які нав’язує телевізор, і через його "рожеві окуляри" життя стилістів, акторів, співаків здається райським, а, врешті-решт, зазирнути у своє серце і зрозуміти, якій справі ти хотів би присвячувати 70% свого життя. До того ж, слід стати компетентним спеціалістом, професіоналом, а для цього – засвоїти старанно знання, навчитися вчитися і не витрачати життя марно.
  

Далі діти отримали завдання протягом хвилини аргументувати один одному свою думку з приводу того, яка професія є найнеобхіднішою у Херсонській області. Тож кожен був почутим і почув своїх однолітків.
Поспілкувавшись із кожним з 20 учасників кафе, восьмикласники дійшли згоди та презентували для всіх професії агронома, механіка, будівельника та інженера. І головне, що зі світового кафе старшокласники вийшли з думкою, що майбутнє Херсонщини у їхніх руках, і всі надії ми покладаємо на їхні молоді голови та руки.

Ідею проведення світового кафе запозичено автором під час навчання у Міжнародній академії молодих бібліотекарів (Вентспілс, Латвія).


Оксана Стремоусова, 
завідуюча відділом обслуговування 
читачів-учнів 5-9 класів 
Херсонської обласної бібліотеки для дітей

Немає коментарів:

Опублікувати коментар