вівторок, 8 січня 2013 р.

Найблагородніша професія

"...Вам бы очень хорошо проглотить порошок
и микстуру ложечкой пить понемножечку. 
 Вам в постельку лечь поспать бы,
вам - компрессик на живот,
 и тогда  у вас до свадьбы
все, конечно, заживет..."
От, якби і насправді все було так просто, як сказав Володимир Маяковський у дитячому віршику "Кем быть?"! Але, де там! В житті все набагато складніше.
У дитинстві ми дуже боїмося цих людей в білих халатах, в юності нехтуємо звертаннями до них, в зрілому віці все частіше ходимо до них на побачення, а в похилому - не дочекаємося (кожна хвилина дорога!), коли вони прийдуть до нас.
З глибокої давнини шанували і цінували тих, хто вмів знімати біль, знав засоби лікування хвороби. І сьогодні ми всі знаємо, що професії лікаря, фельдшера, медсестри - це найблагородніші професії.
В рамках інноваційного пректу "ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє" учасники проекту досліджують ринок праці, визначаючи п`ятірку найпотрібніших професій району. Команда учасників профорієнтаційного проекту Білозерського району вже познайомилась з професією журналіста та професією пожежника рятувальника.
А зовсім недавно учні - учасники команди побували в районній лікарні.Головна медсестра Присташ Неля Борисівна дуже цікаво розповіла не тільки про медичні професії, про лікарню, а й про навчальні заклади, які навчають майбутніх медиків і, навіть, про те, що лікарня надає направлення на навчання. Розповідь Нелі Борисівни супроводжувалась слайд-презентацією, що дало можливість школярам віртуально побувати у різних відділеннях лікарні та на прийомах лікарів. Деякі слайди учні зустрічали вигуками "Я тут був!", що ще раз довело важливість професії лікаря. Але, професія медсестри не менш важлива!
Після віртуальної екскурсії було влаштовано і реальну екскурсію лікарнею. Гідом була Неля Борисівна.Учасники проекту побачили різні відділення лікарні: терапевтичне, дитяче, пологове, операційне, реанімаційне. Познайомились із медсестрою швидкої допомоги.

 А ось у відділенні функціональної діагностики на школярів чекав несподіваний сюрприз. Вони не тільки дізналися про особливості роботи у цьому відділенні, побачили, як працює електрокардіограф, але й спробували самі побувати в ролі медсестри та у ролі пацієнта.

Сьогодні висококваліфікована медична сестра - це грамотний фахівець, який може надати першу допомогу, подекуди, знає більше, ніж лікар, адже набагато тісніше спілкується з хворими.
Запорукою успішності роботи медичної сестри є любов до своєї професії.
Саме це і допомагає успішно працювати Присташ Нелі Борисівні, яка вже 22 роки віддала цій професії. 17 років вона була старшою медсестрою терапевтичного відділення і вже 5 років працює на посаді головної медичної сестри КП Білозерська центральна районна лікарня. А головна медсестра - це і організатор, і бухгалтер, і психолог, і користувач ПК, і... медсестра.
На щастя, в наших лікарнях чимало чудових медсестер, справжніх подвижниць своєї нелегкої професії.
Дякуємо Нелі Борисівні за цікаву і корисну екскурсію.

Відеорепортаж "стажерів" у Білозерській центральній районній лікарні.


2 коментарі: