пʼятниця, 22 лютого 2013 р.

"Профі" з Горностаївки: вивчаємо і навчаємось

Горностаївська районна дитяча бібліотека з листопада 2012 року бере активну участь в обласному інноваційному проекті із профорієнтації шкільної молоді «ПрофіСтарт : юні обирають майбутнє». 
Складений координаційний план спільних дій з партнерами проекту. В бібліотеці оформлено інформаційний куток «ПРОФІСТАРТ : обери майбутнє!» та виставку-пораду « Обирай професію з «ПрофіСтартом». 
Учнями - учасниками проекту виготовлено буклет «Топ - 5 професій Горностаївського району» та розповсюджено його по школах району та у місцевому транспорті.


30 листопада 2012 р. у приміщенні Горностаївського РЦЗ відбулась професіографічна екскурсія центром зайнятості для учасників проекту «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє». У ході екскурсії, увагу учнів 8-Б класу Горностаївської ЗОШ №1, було зосереджено на секторі самостійного пошуку вакансій, на те, які професії є затребуваними роботодавцями. Особливу зацікавленість в учасників викликав Барометр професій у профінформаційному секторі, а саме професії, що є актуальними для Горностаївщини. 
Також пізнавально та змістовно пройшов профорієнтаційний урок для учнівської молоді за участю першого заступника голови Горностаївської районної державної адміністрації Д.В.Ляхно, який розповів учасникам Проекту щодо перспектив розвитку нашого району, прогнозну потребу в спеціалістах і кваліфікованих робітниках.
Результатом цих заходів стало попереднє визначення переліку 6 топових професій Горностаївського району для подальшого поглибленого вивчення.
11 грудня відбулась зустріч дітей учасників з деканом Агрономічного факультету ХДАУ Мринський Іваном Миколайовичем, на якій він познайомив учнів з напрямками сільського господарських професій.
13 грудня на базі загальноосвітньої школи №1 відбувся тренінг з: інтерв'ювання. На тренінг була запрошена заступник головного редактора газети «Сільські новини» Германюк Ярослава Ярославівна. Досвідчений журналіст, Ярослава Ярославівна провела майстер-клас, під час якого юні дослідники професій горностаївщини вчилися, як правильно спілкуватися з людьми, дізнатися потрібну інформацію, а потім - висловлювати свої думки так, щоб було цікаво для слухача або читача. Познайомила дітей з основами журналістської майстерності, розповіла, які традиційні запитання можна задавати і які не коректно ставити під час спілкування з людьми ..А ще провела рольову гру - діти мали змогу спробувати себе в ролі журналіста.
18 грудня відбулася зустріч учасників проекту «ПрофіСтарт» з керівником фотомайстерні Фазелем Мананом.Він розповів, що ремесло фотографа є одним з найцікавіших, адже робота полягає у фіксації яскравих проявів навколишнього світу. Сьогодні кожен може спробувати себе в ролі фотографа. На початковому етапі треба мати бажання, а ще потрібно багато вчитися.  Щоб зробити гарне фото, необхідно мати гарний смак, відчуття кольору, гарний зір, уважність і терпіння. Професія фотографа різнопланова. Сьогодні, завдяки цифровим технологіям, у фотографа з’явився новий спектр робіт : обробка знімків за допомогою спеціальних програм, що дозволяють робити з фотографією все що завгодно: усувати дефекти, згладити усі недоліки і взагалі втілити неймовірну фантазію. Наостанок, Фазель запропонував свою допомогу всім "профістартівцям", у кого виникнуть труднощі у фотографуванні, адже відразу зробити все правильно, гарно і якісно неможливо.

Немає коментарів:

Дописати коментар