пʼятниця, 8 лютого 2013 р.

Майстер-клас «Вчимося мистецтву фотографування» у Великій Олександрівці

Зустріч із фотографом  В.О. Шаповаловим
  Коли тобі 14-15 років, ти дивишся на світ широко відкритими очима. Яскраві образи, події живуть десь зовсім поряд, у кожному дні, у кожній годині, головне — їх побачити і зуміти зловити. 

Цікавою і змістовною виявилася зустріч учасників проекту «ПрофіСтарт» Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 з професіональним фотографом, майстром своєї справи Віктором Олександровичем Шаповаловим, яку організували координатори проекту класний керівник 8 Б класу Світлана Сергіївна Авдюкова та бібліотекар районної дитячої бібліотеки Оксана Григорівна Голівець Учні дізналися як правильно тримати фотоапарат і натискати на затвор, щоб отримати чіткі знімки, як прийняти стійку позу для одержання сфокусованого фотознімку. Ми вчилися обирати об’єкт фотозйомки, визначатися з картинкою заднього плану. Цікавим був момент практичного заняття, коли діти, щоб зберегти невимушеність сценічної картинки, розмовляли з тими, кого обрали для фотографування, розпитували їх про захоплення, плани на майбутнє (у цьому випадку вони були розкуті, не позували). 

  


Учасники проекту впевнилися, що для того, щоб навчитися робити цікаві знімки, які миттєво захоплюють увагу глядача, не зайвим буде розібратися у тому, що таке ракурс у фотографії і як його використовувати під час зйомки.

Розуміючи, що ми – фотографи-початківці, Віктор Олександрович дав декілька порад, як уникнути помилок при виборі фону, навчитися відчувати колористику чорного і білого, робити влучні підписи до фотознімків.

Година спілкування з Шаповаловим В.О. показала учасникам зустрічі, що
професіональний фотограф – це той, хто бачить людину через об’єктив по-особливому. Він бачить красу там, де її можуть не помітити інші. Його завдання – показати іншим цю красу. І тоді фото нікого не залишить байдужим.

Ельміра Михайлець,
учениця 8 Б класу,
учасниця проекту «ПрофіСтарт»

Немає коментарів:

Дописати коментар