четвер, 21 лютого 2013 р.

Херсонські "профівці" - майбутні будівельники

Професія «зодчого», а по простому будівельника, сьогодні чи не найнеобхідніша. Треба утеплити фасад чи оздобити приміщення – руки будівельника потрібні всюди. У цьому переконалися херсонські «профі» пройшовши стажування у ВПУ №2. 


Фахівці навчального закладу ознайомили дітей із професією «будівельника» на прикладах відомих архітектурних споруд. Студенти підготували слайд-презентацію з фото репортажем з місць своєї практики, де вони ремонтували спортивний зал гімназії №20, реконструювали фасад  Херсонського музичного училища, оздоровчий пансіонат «Прибій». 


Після перегляду рекламно-профорієнтаційного ролика ВПУ, команда розділилися на чотири підгрупи та відправилися на майстри класи до фахівців: плиточника Ганни Сомової, штукатура Василя Борейко, муляра Віктора Трусія та електрогазозварника Юрія Руденка, де вони спробували себе у ролі будівельників. 
Учасники проекту вчилися укладати плитку на підлозі, самостійно утеплювали зовнішню стіну будинку, різьбили по каменю елементи для оздоблення будинку та спостерігали за різними видами електрозварювальних робіт. 


По завершенню стажування діти охоче ділилися своїми враженнями.

Богдан Копитко:
« Мені дуже сподобалося ознайомлення з професією «плиточник». Розповідала нам про переваги та усі складнощі цього напрямку Сомова Ганна Юріївна.
За той час, який ми були в майстерні , я дуже багато дізнався. Нам показали усі необхідні інструменти та ознайомили з деталями цієї роботи, які знадобляться, навіть у повсякденному житті, під час ремонту вдома. Ми спробували класти плитку. Тепер я знаю , що існує три види укладки : "шов у шов" , "в розбіжку" і " по діагоналі".
Також я дізнався, що представник цієї професії може заробляти непогані гроші».Любов Наконечна:
"Будівництво – це одна з найдавніших професій. А один із найголовніших вибірів у житті - це вибір професії. Тому зараз ми потребуємо допомоги. Ми ознайомилися з професіями: маляр, плиточник, муляр та газоелектрозварювальник. Наша група ознайомилася з нелегкою працею муляра, яку презентував Віктор Єфимович – майстер різки по каменю. У нього дійсно талант!!!  Це людина, яка має «золоті руки». Ми побачили багато чарівних витворів з каменю. Майстер показав нам, як потрібно обрізати та обробляти камінь і ми мали нагоду спробувати це зробити самостійно. Наша група була дуже рада отримати такий майстер- клас. Усі покинули студію у захваті. Можливо в майбутньому хтось обере для себе цю професію. А чому б і ні?.."


Немає коментарів:

Дописати коментар