четвер, 28 лютого 2013 р.

ПрофіСтарт. Надійний помічник нелегкої селянської праці.

Якщо ви знаєте, хто така Паша Ангеліна, то легко здогадаєтеся, про яку професію буде йти мова. Цю жінку на початку XX століття знала вся країна. ЇЇ портрети були на перших сторінках газет і журналів. Ні-ні, вона не актриса!
traktor

Паша Ангеліна - перша жінка-тракторист в СРСР.
В 1919 році закінчила курси трактористів, а в 1933 - організувала першу жіночу тракторну бригаду.Чому тоді ця подія викликала такий резонанс?
Коли в 1928 році в селі з`явилося торохтливе "чудо техніки XX століття", то це сприймалося приблизно так, як в семидесяті персональний комп`ютер. Трактор перевернув життя селян, змінив їх відношення до життя і до самих себе. В результаті, навіть жіноча емансипація на селі пішла по тракторній колії.
Сьогодні перелічити усі обов’язки тракториста не легко. Для нього протягом цілого року є робота. У тракторі втілилась споконвічна мрія хлібороба - знайти собі надійного помічника у нелегкій селянській праці.
Трактор не просто виконує якусь одну роботу. Поєднуючись з іншими сільськогосподарськими машинами і знаряддями, він щоразу перетворюється: з плугом він орач, з причепом - транспортний засіб, з комбайном - збиральна машина. Трактор сіє, вносить добрива, жне, викачує воду, прокладає траншеї, корчує дерева, обслуговує ферми... Крім цього, він бере безпосередню участь у збиранні різних сільськогосподарських культур. Усе, що вирощено у полі, повинно бути зібрано в короткий термін, і тракторист - найактивніший учасник цього процесу.

Всім зрозуміло, наскільки необхідна ця професія, адже їсти хочеться щодня і не один раз.
То чому молодь не хоче пов`язувати своє життя з професією тракториста? А, за інформацією спеціаліста РЦЗ, трактористи ой як потрібні у районі!

ggg

Саме з такої бесіди розпочалось знайомство учасників проекту "ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє" з професією тракториста під час екскурсії до Білозерського ПТУ №6. Цей заклад готує висококваліфікованих робітників для агропромислового комплексу Білозерського, а також інших районів Херсонської області.

Тут можна освоїти дуже потрібну сьогодні професію тракториста-машиніста!

У перспективі підготовка та перепідготовка механізаторів для роботи на сучасній техніці, освоєння підготовки нової професії механізатор-садовод у відповідності перспективи розвитку садівництва та виноградарства на Білозерщині.
Як проходила екскурсія, фото та відеофрагмент можна прочитати та подивитися в блозі Білозерської районної дитячої бібліотеки.

Найголовніше, що усвідомили діти - це те, що здобувши професію, яка потрібна на ринку праці, громадянин має змогу працевлаштуватися.

Немає коментарів:

Дописати коментар