четвер, 14 березня 2013 р.

Продавець - професія для тих, хто любить спілкуватися

Каховська команда учасників проекту ПрофіСтарт, продовжуючи знайомство з професіями, які обрала як 5 топових в нашому районі, відвідала продовольчу крамницю « КООПмаркет», де ознайомилися з професією продавець продовольчих товарів.


Там їх радо та дуже привітно зустрів колектив на чолі з завідуючою Марією Іванівною Усаченко.
Марія Іванівна з гордістю провела екскурсію  по крамниці, розповідаючи про своїх колег, про сучасне  оформлення вітрин, про асортимент товарів,  розміщення і викладка товарів за групами.


 А також  про те, що продавець продовольчих товарів повинен знати і уміти  правила торговельного обслуговування населення; правила продажу продовольчих товарів, правила розшифрування  штрихового коду товару, зчитування даних маркування товарів, порядок розрахунку із споживачами, в тому числі за кредитними картками; правила зберігання товарів і терміни їх реалізації; будову касового апарату  та багато іншого..
Діти дуже зацікавлено, вислухавши , задавали ряд питань. Ось, наприклад, деякі з них:
Залипаєв Владислав: Що таке штрих код товару ?
- За допомогою штрихового коду зашифрована про параметри продукці та її виробника.
Нагула Тетяна: Чи можливо досягти кар’єрного зростання, працюючи продавцем?
- Так, можливо. Подивіться на мене, я починала продавцем, а тепер завідувач, а наш Денис, прийшовши до нас продавцем, закінчив інститут, повернувся до нас товарознавцем.Сучасний ринок орієнтований на професіонала - справжнього фахівця з роботи з клієнтами.
Ноздрачов Данило: Чи часто хлопці працюють продавцями?
- В наш час дуже часто.
Остапенко Андрій: Як користуватися касовим апаратом? І як зважувати товар?
- А я вам зараз покажу, проведу маленький майстер-клас.На закінчення екскурсії Марія Іванівна підвела підсумок - нинішній робітник торгівлі - це ініціативна, самостійна, професійно освічена людина. Торгівля є найбільш поширеною сферою діяльності, тому кваліфіковані продавці потрібні завжди. Сучасний продавець - це і товарознавець, і психолог, маркетолог і консультант.
Після екскурсії та маленького уроку діти подякували Марії Іванівни та її дружньому, висококваліфікованому колективу.


Перебуваючи в гарному настрої, ділилися враженнями .
Токолова Тамара : Професія продавця потрібна на ринку праці. Сучасний ринок потребує справжнього фахівця роботи злюдьми. 
Торговим підприємствам необхідні люди, які знають свою роботу, люблять її і вміють виконувати бездоганно.


Немає коментарів:

Дописати коментар