середа, 27 березня 2013 р.

Цюрупинська команда - на вістрі "ПрофіСтарту"

Цюрупинська районна бібліотека для дітей спільно з районним відділом освіти та районним Центром зайнятості продовжує реалізацію інноваційного проекту з профорієнтації шкільної молоді «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє», знайомлячись з шісткою топових професій району. 

Швачка – професія стародавня! 
Швачка одягає нас і влітку, і взимку, і восени, і навесні, даруючи нам гарний одяг.

Знайомство з цією професією ми почали з швейної майстерні Цюрупинського Центру культури та дозвілля, працівниці якої власноруч шиють костюми для творчих колективів ЦКД. Майстрині розповіли про свою професію, а гарні костюми, пошиті їхніми руками, ми постійно бачимо під час концертів на сцені. 
 

Продовжилося вивчення професії учасниками проекту на Цюрупинській швейній фабриці «Юність» ТОВ «СІПІ». Екскурсію провела головний технолог підприємства Мошак Юлія Іванівна. Цікаво було побачити як працюють сучасні швачки: просторі, світлі, теплі цехи, сучасне обладнання, деякі процеси повністю комп’ютеризовані. За допомогою сучасних швейних машин можна не тільки шити, пришивати ґудзики, прошивати ковдри, а й вишивати і виконувати ще багато різних операцій. Найбільше враження діти отримали спостерігаючи за роботою вишивальниці. Це вже не та майстриня, у якої « рученьки терпнуть, злипаються віченьки…», як у Павла Грабовського, бо найскладнішу роботу вона виконує на спеціальній машинці. 
 
 
Ознайомитися і придбати продукцію фабрики можна у виставковому салоні, де споживачам пропонують ковдри, постільну білизну, сорочки, штани, спідниці, спецодяг для фірм та підприємств України. ПРОФЕСІЯ – ПРОВІЗОР! 

На жаль без ліків жити неможливо, й тому професія провізора важлива! 

Провізор (лат. provisor - той що заздалегідь піклується, заготовлюючий) — аптечний працівник (фармацевт) вищої кваліфікації. 

Познайомитися з професією провізора мали нагоду учасники проекту «Профістарт: юні обирають майбутнє» минулої п’ятниці (22.03.2013), зустрівшись з директором ТОВ «ВІО-ФАРМ» Олександром Вікторовичем Сидоренко та його співробітниками у Цюрупинській аптеці №20. ТОВ «ВІО-ФАРМ» об’єднує мережу , до складу якої входить 15 аптек у містах: Херсон, Цюрупинськ, Гола Пристань. Працює у мережі близько 70 фахівців. Олександр Вікторович розповів про те, що професія провізора не тільки цікава, але і достатньо складна. Щоб з вас вийшов чудовий Провізор, потрібно володіти теоретичними і практичними знаннями, а головне – уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи. Також треба пам'ятати – успішний Провізор не може собі дозволити допустити помилку в роботі, бо від нього залежить здоров’я громадян. 

Будь-який провізор, незалежно від місця роботи, повинен чудово знати фармакологію і хімію, орієнтуватися в лікарських препаратах, їх видах і групах, початковій сировині і т.д. 

Щоб стати кваліфікованим провізором треба мати такі якості: хорошу пам'ять і увагу, акуратність,  відповідальність, зосередженість, терпіння, посидючість, високий самоконтроль, доброзичливість і витримку при спілкуванні. 

Олександр Вікторович розповів учасникам проекту про плани на найближче майбутнє, а саме: відкриття офтальмологічного кабінету та відділу «Оптика». А також , побажав проектантам успіхів у виборі професії. 

Від автослюсаря – до успішного підприємця! 

Сьогодні величезна кількість автомобілів буквально заполонила вулиці міст і сіл. Щоб цей величезний автопарк постійно перебував у справному стані, потрібні фахівці такої професії, як автослюсар. 


 Учасники проекту «ПрофіСтарт» Цюрупинської РДБ відвідали МПП «Авто», яке займається технічним обслуговуванням, ремонтом та роздрібною торгівлею автомобілів. Екскурсію провів директор підприємства Сергій Петрович Молодецький.
Одна з професій, визначених як найпотрібніша і найперспективніша у нашому місті – це професія автослюсар. Саме на цьому підприємстві висококваліфікований слюсар у великій пошані. Сергій Петрович розповів про специфіку роботи підприємства, про плани подальшого розвитку. Розширення підприємства дасть нові робочі місця жителям міста, зокрема молоді. До речі, Молодецький С.П. нагороджувався грамотами та відзнаками, як кращий роботодавець нашого міста. Цікавою була розповідь Сергія Петровича про економічний підхід у заснуванні будь-якого бізнесу.


 Екскурсія всім сподобалась, особливо хлопцям, бо коли-ще буде нагода посидіти за кермом новісінького ЗАЗ Forza, або відчути себе байкером на «Yamaha YBR 125». 


Моя професія – фермер! 

Кожна п’ята людина на планеті Земля працює у сільському господарстві. Праця на землі тяжка і складна, але дуже потрібна. Усі великі цивілізації на Землі в основі своїй сільськогосподарські. Тому фермери дуже важливі. Щоб стати фермером, треба мати у своєму розпорядженні ділянку землі, мати хороше здоров’я, бути трішки ветеринаром, механіком, агрономом, будівельником та економістом, уміти організувати інших людей для роботи на фермі і любити працювати на землі.
  

Про всі ці якості розповів учасникам проекту «Профістарт: юні обирають майбутнє» Сергій Мінєнков – господар індивідуальної сімейної ферми, в якій працює шість членів родини з тимчасовим залученням сезонних працівників. Його невелике господарство спеціалізується на вирощуванні городини: капусти, буряків, моркви, картоплі, баклажанів, огірків, помідорів та полуниці. До роботи залучається вся родина, навіть семирічний син вміє орати землю тракторцем. Говорячи про результати своєї праці, Сергій Миколайович розповів, що, наприклад, рекордсменом серед вирощеної городини став 16 кілограмовий буряк.
Зустріч пройшла в районній бібліотеці для дітей. До заходу організовано тематичний перегляд перегляд літератури «Професія – фермер».

Немає коментарів:

Опублікувати коментар