вівторок, 19 березня 2013 р.

Херсон - місто корабелів

Херсонські «профі» вийшли на фінішну пряму і 18 березня здійснили  екскурсію з вивчення
Топ-6. На Херсонському суднобудівному заводі вони вивчали професію «Складальника корпусів металевих суден».

На прохідній групу зустріли  директор з персоналу заводу Олег Поспелко  та професор Юрій  Яглицький, які провели цікаву екскурсію по заводу. У кожного заводу є своя історія, Херсонський суднобудівний завод не є винятком, його працівники створили музей, де представлені макети різних суден. Тут же «профівців» познайомили з ветеранами праці заводу, їх пригадали поіменно та розповіли про їхні заслуги. Юнаків однозначно вразили макети суден, а працівники пояснили відмінності танкеру від сухогрузів. Вражені «профівці» задавали неймовірно велику кількість запитань, а Олег Леонідович та Юрій Костянтинович радо на них відповідали.Далі діти відправились безпосередньо на робоче місце суднобудівників. Спостерігаючи за процесом ремонтування суден, наші уважні дівчатка помітили, що за кермом усіх кранів, працюють жінки. 


Юрій Костянтинович наголосив, що на заводі працює більше 1000 осіб, і досить великий відсоток становлять жінки, але робота тяжка, небезпечна і потребує терпіння. Взимку треба працювати при низькій температурі, а от влітку при надзвичайно високій, оскільки металеві корпуси дуже нагріваються, інколи аж до +70 градусів.  Проте, якщо ти любиш свою роботу, то у будь-якому разі отримуєш від неї задоволення!
Завершилася екскурсія із знайомством судна «Liberty», яке практично готове до експлуатації і наступного тижня його передаватимуть до рук замовника. Це перше судно, створене херсонськими суднобудівниками «з нуля» за часів незалежної України.  Найчастіше завод приймає судна для ремонту  від закордонних компаній.
А своєї черги на ремонт чекають ще дуже багато суден - роботи у суднобудівників вистачає.

Враженнями від екскурсії діляться учасники проекту.
Светлана Морозова
 «18 березня я побувала у місці, де будують кораблі, а саме – Херсонський суднобудівний завод. Мені там дуже сподобалося. Від побаченого я отримала масу вражень.
Завітавши туди, нас одразу запросили до музею. Саме там нам розповіли про історію заводу.
Завод було засновано в червні 1951 року. А у 1953 році зі стапелів заводу зійшли перші танкери «Херсон» та «Грозний».
Після музею нам зробили невелику екскурсію заводом, де ми на власні очі побачили, як будують судна.
Отже, суднобудівний завод – це місце, де дійсно є на що подивитися.»

Любов Наконечна
«18 березня наша команда «ПрофіСтарт» відвідала Судобудівний завод Херсону. Він займається будівництвом та ремонтом кораблів. Площа заводу сягає 142 га. Він складається з двох площадок. Екскурсію по заводу нам провів Олег Леонідович. З його цікавих розповідей я дізналася багато нового та цікавого. Ми відвідали музей, в якому розповідається історія заводу. Побачили багато моделей кораблів. Першим директором був Сафронов Т. В. На усіх підйомних кранах  працюють жінки. Основні професії - це склдальник та зварювальник. Директор, який на цей час керує заводом  - Федін В.В. Ще я дізналася про традицію розбивати пляшку шампанського об борт корабля, коли його спускають на воду. Мої загальні враження позитивні. Мені дуже сподобалась екскурсія.»

Немає коментарів:

Дописати коментар