четвер, 7 березня 2013 р.

Обери собі робітничу професію!    4 березня, учні 8 класу НВК№4, учасники обласного інноваційного проекту із профорієнтації шкільної молоді «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє» побували на презентації професій Новокаховського професійного електротехнічного ліцею. Презентував заклад заступник директора з навчально-виховної роботи, Шуляк Олександр Вікторович, разом з майстрами та викладачами. Профістартівці одержали вичерпну інформацію про професії, які можна здобути в ліцеї: на базі 11 класів.
- Рихтувальник кузовів, електрогазозварник
- Офіціант, бармен
                                                 На базі 9 класів:
- Токар; фрезерувальник
- Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування
- Електрогазозварник; контролер зварювальних робіт
- Електрогазозварник; коваль ручного кування.
       Ось діти у виробничій майстерні знайомляться з професією: токар-фрезерувальник. Майстер пояснив: фрезерувальник – висококваліфікований фахівець, що вміє читати креслення, правильно використовувати різні фрези та пристосування до верстата, вибирати раціональні прийоми обробки, проводити точні вимірювання оброблюваних поверхонь. На практиці продемонстрував, як включається станок, як відбувається обробка металу.
       Побували у виробничій майстерні де рихтують кузови автомашин.
       В електрозварювальній виробничій майстерні продемонстрували процес зварювання. Розповіли про обладнання, умови роботи, конкурентоспроможність цієї професії.
      А майстер виробничої майстерні ручного кування, дуже цікаво розповів про професію – коваль, яка була забута, а тепер повертається. Коваль – це художник, який постійно відкриває для себе нові горизонти. Що є в майстерні? Основне – ковальський горн серце кузні, наковальня і ударний інструмент від 0,5 до 1,5 кг. В даний час майстер разом з учнями виготовляють підсвічники в дарунок жінкам до свята весни – 8 березня.
      Потім діти побували в класах теорії
      - електротехніки;
      - вивчення професій бармена, офіціанта.
     Презентація закладу та професій була дуже корисною і цікавою. Приємно вразила сучасна та потужна матеріально-технічна база ліцею, висококваліфіковані викладачі та майстри.

Заступник директора ЦБС по роботі з дітьми В.І.Карпенко.

Немає коментарів:

Дописати коментар