неділя, 14 квітня 2013 р.

Допомога у виборі професії

Одне з найпоширеніших питань, які батьки люблять задавати своїм дітям: « Ким ти хочеш стати, коли виростеш?» Це питання хвилює не тільки батьків, але і, як правило, кожного підлітка. Дитина починає розмірковувати, куди піти вчитися, як вибрати професію до душі і як не допустити помилок з вибором, адже немає професій поганих або хороших, цікавих або нецікавих, легких або важких. 

Значення професії в житті людини залежить від того, наскільки професія відповідає її запитам і можливостям – це внутрішні мотиви вибору професії, за них дитина відповідає сама, проявляючи свої звички, характер, схильність і здібності. За зовнішні мотиви відповідає навколишнє середовище, в тому числі і школа, педагогічний колектив. 


Саме з метою зорієнтувати дитину в правильному, осмисленому виборі професії в школах селища запрацював обласний інноваційний проект «ПрофіСтарт», до участі в якому були залучені учні 8-их класів. Створювалися проекти найбільш затребуваних в нашій місцевості професій – продавець, кухар, лікар, вчитель, бухгалтер, тракторист. Щоб об»єднати дітей в групи, психологом школи (Бойко І. М.) було проведено тест – вибір професій, який допоміг виявити нахили дітей. А далі групи працювали під керівництвом педагогів (Кшановської Н. В., Бойко І. М., Міненка Є. В., Складенко А. В., Полтавця С. С., Козир Л.М., Терно В.М., Ткаченко М.П.), визначивши свій маршрут досліджень, вирішували специфічні та спільні завдання: відвідали заклади громадського харчування, торговельні центри, лікарню, де спробували проявити себе в цих професіях, брали інтерв»ю в працівників закладу, проводили соціологічні дослідження. 

Результати виконаної роботи учні виклали на шкільних сайтах. 

Перед складним вибором життєвого шляху бажано зупинитися, поміркувати, почути пораду, яка часто змінює людську долю. То ж ми, працюючи над проектами, сподіваємося, що наші зусилля _ учнів і педагогів – не будуть марними і допоможуть 8-класникам не помилитися у виборі професії.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар