пʼятниця, 19 квітня 2013 р.

За добрий урожай - Агронома поважай!

17 квітня, Каховська команда учасників проекту « ПрофіСтарт», разом з представниками міськрайонного центру зайнятості та бібліотекарями Каховської районної бібліотеки для дітей відвідали філіал Голландської компанії селекційно випробувальну станцію «Нуменс» та випробувальне поле «Байер», де їх гостино зустрів головний агроном Чурсін Дмитро Анатолійович.
Він показав дітям теплиці, в яких вже квітнуть томати та розповів, що праця агронома на полі починається від А до Я. Це і висадка насіння,висадка розсади, хімічна обробка від шкідників, удобрення.
Основними завданнями агронома є:- Запобігання хворобам рослин та появі на них шкідників, їх розвитку та поширенню;
- Своєчасне знищення шкідників та збудників хвороб рослин, у разі їх появи шляхом застосування різноманітних методів боротьби.
- Проведення інструктажів для працівників ,зайнятих на роботах з хімічними препаратами.
- Вирішенням завдань, пов'язаніих з організацією насінництва, прогнозуванням одержання нових сортів і гібридів сільськогосподарських культур.
- Виконання виробничих дослідів і наукові дослідження.
- Організація і планування праці інших працівників.
Дмитро Анатолійович зазначив, що праця агронома є нелегкою ,але дуже цікавою. Агроном починає свій робочий день на світанку, а закінчує пізно вночі , тому що деякі хімічні оброблення треба робити вночі, при особливому температурному режимі.Дмитро Анатолійович відповів на запитання дітей:
Ноздрачов Данило: - Чому ви обрали саме цю професію?
- З дитинства я люблю «копатися» в землі.Це так чудово,коли з маленького зернятка проростає велика рослина. В нашому випадку- це томати до 2 метрів висоти


Варава Олександра:
-  Де ви навчалися? І які потрібно знати предмети, щоб отримати цю професію?
- Майбутньому агрономові необхідно мати середню спеціальну, або вищу освіту за спеціальністю «Агрономія». Я закінчив Херсонський аграрний університет факультет «Агрономія» та магістратуру. Де я вивчав генетику, хімію, біологію , селекцію та багато інших дисциплін.
Тур Михайло:
 - Чи давно ви працюєте в цій компанії?
- Так, я почав працювати ще студентом, проходив тут виробничу практику, та й повернувся сюди працювати головним агрономом. А тепер в мене проходять практику два юнаки з мого університету. Навчання навчанням, а краще все побачити самому.
Нагула Тетяна: 
- Які у вас умови праці ?
- Працівники в нас мають офіційне оформлення, обідню перерву, час для відпочинку,є кімнати відпочинку. В кожного окрема шафка для одягу, є душеві кабінки. Оплата праці досить висока.
Токолова Тома:
- Ви вирощуєте тільки томати чи й інші овочі?Що ви потім з ними робите? Продаєте?
- Ні, наше поле експериментальне, ми працюємо над випробуванням нових видів насіння. Головний наш офіс розміщено в Голландії, і кожного року нам пересилають нові види за якими ми потім стежимо, чи будуть вони приживатися в нашім краї, чи дадуть гарний врожай. Потім, ми рекомендуємо це насіння фермерським господарствам, які займаються овочівництвом. Крім томатів вирощуємо ще капусту,цибулю,кабачки,огірки,кавуни,баклажани, редис.- Агроном працює, як правило, під відкритим небом, нерідко під вітром, у спеку, сльоту. Діти після екскурсії в теплиці захотіли теж подивитися, як ростуть рослини на полі.
Після закінчення екскурсії та знайомства з професією агронома , діти поділилися враженнями.Тур Михайло: Я тепер знаю , що професія агронома не тільки цікава, але і достатньо складна. Щоб з мене вийшов чудовий агроном, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями.
Воропаєв Олексій: Я усвідомив що, успішний агроном не може собі дозволити допустити помилку в роботі.
Остапенко Андрій: Подолання труднощів в роботі можливе за умови високо розвинутого почуття обов'язку, любові до землі, рослинного світу, своєї професії.

Немає коментарів:

Дописати коментар