вівторок, 23 квітня 2013 р.

Майстер клас - ораторське мистецтво

Одним із завданням проекту «ПрофіСтарт» - ознайомитися, навчитися, оволодіти навиками ораторського мистецтва та публічного виступу. В приміщенні Бериславської дитячої бібліотеки було організовано майстер клас для нашої команди від режисера будинку культури Нечітайло Вікторії Вікторівни.


Вона розповіла як володіти власним голосом і тілом, стати харизматичним і яскравим, зацікавлювати і переконувати людей навколо себе. Про постановку голосу та дикцію, підготовку до участі у різних заходах ( концертах, фестивалях, конкурсах), подолання страху перед публікою; поза, жести, міміка. 

Вікторія Вікторівна наголосила: « Така майстерність не є вродженим даром але кожен хто вміє говорити, може стати оратором. Оволодіння ораторським мистецтвом – важкий шлях до розкриття особистості. Навчатися ораторському мистецтву, можна тільки перед масовим слухачем, перед аудиторією».


« Що ж таке виступ? На що необхідно звертати увагу під час підготовки до виступу?» - запитав у режисера Ратушний Даніл та Сорокун Дар’я. «Як його здійснити?» - підхватили діти. Ці питання виникли під час заходу у дітей і на них разом з Вікторією Вікторівною шукали відповідь. 

Виступ – це контакт оратора й аудиторії. Оратор змушує думати аудиторію через жарти, запитання, репліки. Щоб полегшити аудиторії сприйняття тексту на слух оратор повинен виділяти важливі думки виступу. Одним з них є використання пауз, зміна гучності голосу – тихіше, голосніше; зміна типу мовлення – швидше, звичайно, повільно; розтягування слів, словосполучень-прискорення їх промовляння, супровідне зображення сказаного мімікою, жестами, рухами. 

На протязі заходу дітям давалися завдання: представити себе, перевести вірші у числові ряди, показати сценку на вірш. 

Діти зрозуміли що стати гарним оратором, необхідно докласти чимало розумових, емоційних, духовних зусиль, а щоб не боятись змарнувати їх, слід постійно вдосконалювати своє вміння.

Таким чином, майстер-клас з ораторського мистецтва та публічного виступу був приємним проведенням часу в компанії майстра спілкування, і реальним шансом для учасників проекту покращити навички публічного виступу.


Немає коментарів:

Опублікувати коментар