пʼятниця, 12 квітня 2013 р.

Вивчення професії Бухгалтер

„У дитинстві майже кожен хлопчик мріє стати космонавтом, льотчиком, „мільйонером", а дівчинка фотомоделлю, зіркою, закохатися у принца на білому коні, а потім вийти заміж за олігарха. Згодом життя вносить корективи у свідомість підростаючого покоління і осягнувши реальність хлопчики починають працювати міліціонерами, пожежниками, охоронниками, вантажниками і т.д., а дівчатка секретарями, перукарями, офіціантками та бухгалтерами. І якщо за радянських часів дуже часто працювали на одній роботі майже до самої пенсії, то на сьогодні, в часи інфляції та безробіття, життя змінилося корінним чином, оскільки переважній більшості громадян доводиться дуже часто змінювати роботу. У зв'язку з цим, у кожного працівника виникає бажання мати професію, яка б забезпечила гарантію зайнятості та стабільне джерело доходу для сім'ї. Саме з цієї причини починають цінитися професії, які дають великі можливості для працевлаштування. Однією з таких професій є професія бухгалтера. 

На сьогоднішній день „бухгалтер" - є однією із найпоширеніших професій. Чим же викликана її така популярність?» - Саме з таких слів розпочала чергову екскурсію команди "ПрофіСтарту"  у Великолепетиському районі, завідуюча районною бібліотекою для дітей Хребтова Тетяна Леонідівна, а Тетяна Леонідівна Волкова - головний спеціаліст відділу надання соціальних послуг Великолепетиського районного центру зайнятості продовжила: - „Не вдаючись до історії виникнення бухгалтерського обліку можна із упевненістю заявити, що фінансові і облікові спеціальності стали популярними в Україні на початку 90-х років із набуттям незалежності країною. Без перебільшення можна сказати, що за часів планової економіки дуже перспективною вважалася професія інженера. У повазі були професії вчителя, лікаря, тощо. А з набуттям незалежності України у перші роки державний бюджет і фінансова система країни суттєво похитнулися. Професії, що так довго займали провідні місця в рейтингу популярності, почали здавати свої позиції. Проте у сфері реального бізнесу такі тенденції розпочинались. І що є характерним, однією із самих високооплачуваних категорій працівників на підприємствах, крім керівництва, ставали фінансові працівники, в тому числі і працівники бухгалтерій.” 

Тож, наші учасники проекту "ПрофіСтарт" з впевненістю додали професію Бухгалтер до п’ятірки найперспективніших професій нашого району! І не розмірковуючи поспішили на пошуки бухгалтерів, щоб взяти інтерв’ю та детальніше ознайомитись з цією професією. 

Відкривши двері з написом „Бухгалтерія” ми побачили двох жіночок, які сиділи обклавшись паперами. В кабінеті була повна тиша, лише чути було стукіт клавіатури та калькулятору... Але побачивши нас, Ольга Іванівна та Ольга Миколаївна, відклали всі свої справи і з посмішками на обличчях почали розповідати про професію, якій присвятили все життя!


 „ Усім відомо, що головний бухгалтер на підприємстві - це друга людина після керівника з прийняття усіх рішень, що стосуються фінансово-господарської діяльності, оскільки саме він наряду з директором ставить свій підпис майже на усіх документах. А це не тільки відповідальність, але й авторитет – говорить Ольга Миколаївна - Найбільш завзяті представники професії, постійно підвищуючи свою кваліфікацію, рано чи пізно стають аудиторами, фінансовими директорами, директорами з економіки та фінансів, або відкривають власний бізнес - аудиторську чи консалтингову фірму. Але ще раз підкреслюю - найбільш завзяті, оскільки ті, хто не працює над підвищенням свого рівня, як прийдуть працювати, скажімо, касиром, так з цієї посади і йдуть на пенсію.”


Розповідь Ольги Миколаївни відразу ж підхопила Ольга Іванівна: „На сьогоднішній день „бухгалтер" - є однією із найпоширеніших професій. Зараз багато керівників солідних фірм зацікавлені у підготовці бухгалтерського персоналу, тому не економлять коштів на навчанні бухгалтерів за рахунок коштів фірми. А знання - це специфічна субстанція, яка не може бути відокремлена від людини. Тому, якщо Ви маєте бажання вчитися, отримані нові знання завжди залишаться з Вами, де б Ви не працювали!„


                              

Після такої теплої зустрічі учасники зробили висновок, що професія бухгалтер дає багато чого позитивного. Це -  авторитет у колективі та серед колег, порівняно високу оплату, а на сам перед, можливість підвищувати кваліфікацію та заробляти своїми ж  знаннями!

Немає коментарів:

Дописати коментар