четвер, 25 квітня 2013 р.

Професія екскурсовод

Ми - учасники Генічеської команди «ПрофіСтарт», зустрілися з екскурсоводом Хапокниш Оксаною Миколаївною. Після змістовного спілкування з нею ми зрозуміли наскільки цікава ця професія. 

Сьогодні професія екскурсовода престижна, що пов'язано з привабливістю, оригінальністю цього виду трудової діяльності, інтелектуальним характером. Соціальний престиж професії базується на високій оцінки діяльності екскурсовода,розуміння йог ролі в проведенні культурно-виховної роботи. Ця професія дає можливість спілкуватися з іншими людьми, бути об'єктом уваги зацікавленості аудиторії, отримувати постійну оцінку своєї діяльності. 


Майстерність екскурсовода включає в себе елементи інших видів майстерності: педагогічної, лекторської, основ ораторського мистецтва, етики, логіки, психології. 

Під час проведення екскурсії треба будувати маршрут так, щоб об'єкти показу допомагали викладати тему в логічній послідовності. Треба пам'ятати, що люди їдуть на екскурсію для того, щоб побачити, тому в більшості випадків на пішохідних екскурсіях показ передує розповіді. 

У ситуації, коли екскурсія ведеться у русі автобуса, екскурсовод повинен зробити свою розповідь послідовною. 

До основних методичних прийомів показу можна віднести: попередній огляд, зоровий аналіз, зорове порівняння, зорова реконструкція, панорамний огляд, жест. 

До екскурсійної методики входять також уміння грамотно робити логічні переходи, паузи, побудова маршруту. 

Для екскурсовода важливі й манера поведінки, і зовнішній вигляд, і культура мовлення. Важлива риса майстерності екскурсовода – уміння встановити контакт з групою та керувати нею. Екскурсантів треба любити, бути до них уважними, привітними, не захаращувати свою мову незрозумілими термінами, але якщо без цього не обійтися, дохідливо роз'яснити. Піл культурою мови розуміється грамотність, лексичне багатство, виразність, образність.

Професія екскурсовода цікава, творча. Легкість роботи насправді дається багатолітньою практикою і постійним навчанням. Щоб дорости до справжнього професіонала, необхідно дужу багато працювати і багато знати.

Немає коментарів:

Дописати коментар