четвер, 4 квітня 2013 р.

Ознайомлення з професією водія у Високопільському районі

Однією з найпоширеніших професій в сучасному суспільстві є професія водія автомобіля. Ця професія молода, їй налічується трохи більше 100 років, вона з'явилася з винаходом автомобіля. Професія водія з'явилася після створення в 1769 році французьким інженером Нікола-Жозефе Кюньо парового возу.
У рядах водіїв рідко трапляються випадкові люди. У цю професію йдуть за покликанням. Бажання освоїти професію водія виникає у молодих людей, як правило, ще в дитинстві. На думку професійних водіїв, любов до техніки, яка і є головною умовою для роботи водієм, зароджується саме в цьому віці, а в деяких і ще раніше. Людина, що мріє стати водієм і не зуміла відразу реалізувати свої наміри за будь-яких обставин, надалі обов'язково «приходить» в професію. Правильне сприйняття дорожньої обстановки є однією з умов професійної придатності водія. У сприйнятті інформації важливу роль відіграє пам'ять — здатність засвоювати, зберігати та відтворювати інформацію. Пам'яті водія повинні бути притаманні такі властивості як достатній обсяг, швидкість, точність запам'ятовування і тривалість.


Фізичні та психологічні вимоги до водія транспортного засобу визначаються, виходячи з аналізу його діяльності. Під час руху він повинен сприймати великий обсяг інформації про характер і режим руху всіх учасників дорожнього руху, стан проїзної частини, оточуючого середовища, засоби регулювання, стан вузлів і агрегатів транспортного засобу та забезпечити безпечний рух на дорозі. 

Праця водія - багатогранний, складний і відповідальний процес. Будь-який автотранспортний засіб є об'єктом підвищеної небезпеки, оскільки він рухається на великих швидкостях на одній території разом з іншими транспортними засобами і пішоходами, а пішохід, як відомо, є найбільш незахищеним учасником руху. 

Є професії, з якими кожен з нас стикається ледь не щодня, – продавець, лікар, водій маршрутки… Нам видається наче знаємо про трудові будні цих людей усе. Та якби нам вдалося бодай на день змінити професію та опинитися “по інший бік екрана”, зрозуміли б, що кожна професія таїть у собі безліч нюансів і труднощів.. 


Ще перші півні не співали, а наш шкільний водій пан Олександр уже на ногах. О сьомій годині ранку розпочинається його робочий день. Він – водій шкільного автобусу. Щодня, при будь-якій погоді він виходить в рейс та привозить і відвозить галасливих школярів до школи та додому. 

«Я водій! Завжди хотів їм бути і надалі хочу працювати тільки водієм. Не уявляю себе в іншій професії», - це слова водія із 17-річним стажем роботи.Яковлєва Діана
учениця 8 класу
КЗ «Високопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів»

Немає коментарів:

Дописати коментар