пʼятниця, 12 квітня 2013 р.

Професія Продавець

Продавець – найбільш поширена професія серед торговельних працівників, на даний час вона найбільш популярна. Це людина, яка є посередником між товаром і покупцем. Від рівня обслуговування залежить настрій споживачів, задоволення їх потреб. 

Продавець - особа, яка виступає посередником між виробником товару і покупцем. У найзагальніших рисах завдання продавця полягає в тому, щоб надати покупцю необхідний йому товар і отримати за цей товар гроші.Спеціалізація продавця визначається видом товарів, з якими він працює. Серед продовольчих товарів виділяють м'ясну і рибну продукцію, бакалію, кондитерські та кулінарні вироби, овочі і фрукти. Промислові товари включають в себе більш двох десятків різновидів. 

Продавець – професія масова. Це узагальнене поняття, що містить у собі багато різновидів цієї діяльності. 

Професія класифікується залежно від групи товарів: продавець непродовольчих і продовольчих товарів. 

Учасники „ПрофіСтарту” Великолепетиського району вирішили завітати в гості саме до магазину продовольчих товарів „Зефір”, адже там так багато ласощів!

Прийшовши до магазину, нас зустріла гарна та усміхнена молода продавчиня – Ірина, яка і провела нам екскурсію по своїй „другій домівці”
А згодом почала розповідь: 

- „В середньому я обслуговую до 150 чоловік за зміну. Це ті, хто робить покупки. Але фактично до мене звертається людей в 2-3 рази більше. І кожному потрібно відповісти, кожному приділити увагу. Увесь день я перебуваю на ногах, не покидаючи свого робочого місця. Я знаю весь асортимент магазину, якісні характеристики та виробників товарів, правила їх упакування; принципи розміщення, викладки товарів і оформлення прилавкових вітрин; правила зберігання товарів і терміни їх реалізації. 

Я постійно спілкуюсь з людьми, виявляю творчий підхід, оперативність, намагаюсь вирішувати швидко складні завдання – і завдяки цьому, привертаю до свого магазину увагу покупців. 

Успіх моєї роботи , залежить від розвитку таких властивостей розумової діяльності, як глибина розуму, вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати. Це дозволяє орієнтуватися у нових обставинах, приймати рішення не по шаблону, а відповідно до різних умов. 

Сьогодні можна влаштуватися на роботу в торговельних підприємствах будь-якого населеного пункту, або відкрити свою власну справу. Адже, працевлаштування випускників за професією продавець складає приблизно 100%. Фахівець з торговельної справи не залишається без роботи, оскільки відкриваються нові магазини і є потреба в кваліфікованих працівниках.” – такими словами Ірина закінчила свою цікаву розповідь.

Тетяна Леонідівна - головний спеціаліст відділу надання соціальних послуг Великолепетиського Районного центру зайнятості розповіла ще дещо цікаве про цю професію:

- „ Держава приділяє увагу розвитку системи професійно-технічної освіти. В навчальних закладах, які готують кваліфікованих продавців провідними навчальними дисциплінами є: товарознавство товарів, організація та технологія торговельних процесів, техніка та механізація торговельних розрахунків,основи бухгалтерського обліку. Основам професійних знань, вмінь та навичок учні оволодівають в навчально-виробничих майстернях та закладах торгівлі.

В професії «продавець» можна виділити ряд спеціалізацій: продавець-консультант, завідувач відділом, завідувач магазином.”

Найголовніше, що усвідомили діти, це те що, продавець - перш за все, психолог. У будь-якій ситуації він повинен бути стриманим і терплячим. Одним з найважливіших його вмінь, це вміти спілкуватися культурно, але ненав’язливо.

А також, що попит на фахівців з торгівельної справи на ринку праці є дуже високим!

Немає коментарів:

Дописати коментар