середа, 10 квітня 2013 р.

Професія тракторист-машиніст - найпоширеніша серед сільських жителів

Перелічити усі обов’язки тракториста не легко. Для нього протягом цілого року є робота. У тракторі втілилась споконвічна мрія хлібороба - знайти собі надійного помічника у нелегкій селянській праці. Тому, не випадково наші ПрофіСтартовці обрали цю професію до „золотої ”п’ятірки, адже саме в нашій сільській місцевості не обійтись без професії тракторист!


А щоб детальніше ознайомитись з цією пофесією ми завітали до Агрофірми „Україна”. Саме тут працює трактористом Сергій Іванович, який розповів нам багато цікавого про свою професію. А саме, про те, що його „товариш ”трактор - не просто виконує якусь одну роботу. Бо, поєднуючись з іншими сільськогосподарськими машинами і знаряддями, він щоразу перетворюється: з плугом він орач, з причепом - транспортний засіб, з комбайном - збиральна машина. Трактор сіє, вносить добрива, жне, викачує воду, прокладає траншеї, корчує дерева, обслуговує ферми... Крім цього, він бере безпосередню участь у збиранні різних сільськогосподарських культур. Усе, що вирощено у полі, повинно бути зібрано в короткий термін, і тракторист - найактивніший учасник цього процесу. 

А Тетяна Леонідівна – спеціаліст районного Центру зайнятості коротко розповіла характеристику професії тракториста-машиніста. Діти дізнались, що представник цієї професії вміє управляти різними видами тракторів, збиральними комбайнами, вантажними машинами. Стежить за їхньою технічною справністю та здійснює нескладний ремонт техніки. Виконує оранку, посів, збирання, транспортування врожаю тощо.


А Сергій Іванович доповнив, що під час роботи саме він спостерігає за показаннями приладів, стежить за станом машини. У період посівної та збиральної кампаній робочий день у нього ненормований. А для цього необхідні фізична сила та витривалість, достатня гострота слуху, достатній об'ємний окомір, точна сенсомоторна реакція, стійкий інтерес до роботи з технікою, технічна спостережливість і кмітливість. 
Потрібні знання з фізики, біології, геометрії, теорії машин і механізмів, металознавства, агротехніки. Необхідні знання з призначення та навички використання слюсарних інструментів, уміння складати та розбирати електроприлади. Повинен знати: правила експлуатації і технічного обслуговування тракторів, комбайнів, всіх типів сільгоспмашин, що агрегатуються з ними, транспортних засобів; правила техніки безпеки і дорожнього руху.


Після зустрічі діти з радістю поділилисьь своїми враженнями, зрозумівши, що професія висококваліфікованого тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва є гарантією працевлаштування, адже потреба в спеціалістах за цією професією незмінна, особливо у нашій сільській місцевості. Адже, здобувши професію, що потрібна на ринку праці, громадянин має змогу працевлаштуватися!


Немає коментарів:

Опублікувати коментар