пʼятниця, 12 квітня 2013 р.

Знайомтесь - професія ТОКАР!


Професія токаря має досить давню історію. Вона з'явилася п'ять тисяч років тому назад у стародавньому Єгипті. Її аналоги зустрічалися ще до нашої ери. Протягом багатьох століть токар виточував деталі, тримаючи ріжучий інструмент в руках. 

Команда «профістартовців» Бериславського району у січні місяці побувала на підприємстві ПАТ «Бериславський машинобудівний завод» з метою вивчення професії –токар.


З історією заводу нас ознайомила Шевцова Тамара Дмитріївна, завідувач музею, вона розповіла про історію заснування цього підприємства, ознайомила зі структурою підприємства, кваліфікаційним складом працівників, з продукцією, що виробляється на заводі. Учасники побували у цехах, в складі готової продукції. Вироби, які виготовляє завод, використовуються в багатьох сферах господарства. Сьогодні - це одне з перспективних та основних підприємств Бериславського району.  


У наш час професія токаря по металу - одна з провідних професій на підприємствах машинобудівної і металообробної промисловості. Вона являється перспективною та найбільш розповсюдженою професією металообробки, яка використовується в механічних, інструментальних, ремонтно-механічних цехах підприємств машино-, судно- та авіабудування. Серед усіх металообробних верстатів токарний парк складає 40%, бо саме такі деталі, як валики, втулки, гвинти та багато інших є основними складовими будь-якої машини.
Особливо зацікавило всіх знайомство з головним інженером – технологом Шевченко М.О., який показав учасникам екскурсії сучасні верстати та, безпосередньо, роботу на них висококваліфікованих робітників. Під час заходу учні ознайомилися із загальною характеристикою цього робітничого фаху, санітарно-гігієнічними умовами, безпекою праці, вимогами до робітника, можливостями професійного навчання за даною професією.Працюючи на токарних верстатах, токарі оволодівають такими суміжними професіями, як фрезерувальник, шліфувальник, стругальник і, таким чином, стають спеціалістами широкого профілю.Професія токаря є однією з широко розповсюджених професій. Тому потреба у цих фахівцях постійна і ймовірність працевлаштування після набуття професії - велика. Ризику безробіття майже немає. 

Відвідування заводу викликало у дітей бурхливе обговорювання і залишило приємні враження. Бойко Артем та Ратушний Даніл висловили думку: «Ця професія дуже перспективна, незамінна- є гарантією працевлаштування, адже потреба в спеціалістах цього профілю затребувана, особливо в нашій сільській місцевості».

Немає коментарів:

Опублікувати коментар