середа, 10 квітня 2013 р.

Професія юриста по-великолепетиські


Професія юриста по праву вважається однією з найдревніших і найшановніших. Принципи, які сьогодні лежать в основі права будь-якої демократичної країни, знаходили своє віддзеркалення навіть у старогрецькій міфології: богині закону Евномія і помсти - Немезіс вершили суд над тими, хто посмів робити замах на засади громадського порядку. Сьогодні - це прямий обов'язок юристів різних спеціальностей. Адвокати і юрисконсульти, прокурори і нотаріуси, судді і слідчі забезпечують виконання законів і підзаконних актів, а також гарантують невідворотність покарання в разі їх недотримання. 

Адже, уявити собі сучасне життя без величезної армії юристів просто неможливо. Саме вони допомагають нам розібратися в тонкощах правових процедур. Окрім роботи в правоохоронних органах, судових інстанціях, учбових закладах, юристи прямують у сферу охорони авторських прав, аналізу стану ринку на предмет недобросовісної конкуренції і т.д.
І напевно, саме тому учасники ПрофіСтарту обрали її до п’ятірки топових професій нашого району! 

А запрошений на зустріч юрист та адвокат Віктор Павлович Антипенко зазначив, що
професія юриста - це, перш за все, величезний рівень відповідальності. У руках фахівця іноді долі людей, підприємств і навіть держав. І, не дивлячись на те, що з кожним роком число абітурієнтів, що бажають здобути цю професію, стає все більше, кваліфікованих і умілих співробітників з них виходить не так-то багато.У професії юриста немало позитивних моментів. В першу чергу, це, звичайно, можливість «перетворити світ», зробити його кращим, безпечнішим. Багатьом фахівцям це приносить моральне задоволення. Проте слід пам'ятати, що боротьба за справу не завжди завершується перемогою. Більш того, кожен юрист перебуває під невсипущим контролем вищих інстанцій, громадських організацій, журналістів. І кожна помилка може коштувати дуже дорого.
А фахівці Великолепетиського районного центру зайнятості розповіли учасникам, що здобути професію юриста сьогодні зовсім не складно. Головне - мати до цього справжнє покликання і бути готовим до довготривалої та наполегливої праці. На сьогодні у багатьох ВУЗах є юридична спеціальність.Віктор Павлович доповнив, що в Україні мода на професію юриста прийшла трохи більше десяти років тому, і в короткий термін вона завоювала скажену популярність. Тисячі молодих людей штурмували пороги юридичних факультетів в надії надалі мати стабільний високий дохід і престижну роботу. Минув час і тепер можна вже з більшою упевненістю констатувати обґрунтованість подібних надій. 
Після чого, він зазначив : 

- „Професіонали в юридичній сфері затребувані в різних напрямах бізнесу. Прийнявши рішення присвятити себе юриспруденції, постарайтеся відповісти на одне важливе запитання: юристом в якій сфері ви хочете стати? Можливо, ви здивуєтеся, але є безліч спеціальностей, які можуть зробити одного знавця закону абсолютно несхожим на іншого. Одними з найпоширеніших вважаються податкові юристи, корпоративні, банківські, юристи із захисту інтелектуальної власності, які спеціалізуються на нерухомості та інші. Більше того, кваліфіковані юридичні кадри потрібні в крупних страхових компаніях, ріелторських фірмах, консалтингу, спеціалізованих правових ЗМІ тощо.
Як я вже говорив, назвати себе юристами можуть люди, що володіють абсолютно різними професіями: це і слідчі, і прокурори, і помічники прокурорів, і адвокати, і співробітники міліції, судді загальних і арбітражних судів. Зрозуміло, навчальні програми вузів для перерахованих професійних груп значно відрізняються. Для одних, окрім загальних юридичних знань, важливі предмети, що стосуються того напряму, в якому вони планують працювати. Інші повинні до дрібниць знатися на правових і правозахисних питаннях.
Варто відзначити, що, здобувши освіту у вузі чисто юридичної спрямованості і не бажаючи робити кар'єру в правоохоронних органах (адвокатура, міліція, нотаріат), вам доведеться докласти масу зусиль для того, щоб влаштуватися на роботу в іншій сфері. Ви будете вимушені шукати можливість здобути додаткову освіту і набиратися досвіду, на що буде потрібно час і гроші. Вивчаючи, окрім юридичних і інші предмети, ви зможете знайти собі застосування не лише в правовій, але і в господарській сфері. На який би вид діяльності ви не звертали увагу, вам як майбутньому юристові потрібно мати знання, що стосуються усіх областей права. Згідно з професійним довідником про зміст праці юриста список обов'язкових дисциплін включає наступні: тлумачення і застосування законів, забезпечення законності в діяльності державних органів, підприємств, установ, посадових осіб і громадян, розслідування і встановлення фактів правопорушень, визначення міри відповідальності і покарання винних, надання населенню юридичної допомоги.
Щоб повністю відповідати професійному рівню, юрист повинен знати Конституцію України (а часто і закони інших країн), а ще чинне законодавство, цивільне, трудове, кримінальне, фінансове і адміністративне право, а також методи криміналістики, психологію, логіку, основи економіки, організації праці, виробництва і управління. Відзначу, що все перелічене стосується лише основних базових знань.
Окрім навчання, головне, на що слід звернути увагу - вміння спілкуватися з людьми! Саме робота з людьми в роботі юриста є основним обов'язком. Професія юриста відкриє перед вами ті сторони людського буття, які невідомі іншим. Не секрет, що більшість співгромадян схильна сприймати юриста як лікаря, в якого завжди знайдуться ліки від проблем, які їх турбують. І пам'ятаєте, краще мати глибокі знання з однієї спеціалізації, аніж поверхневі з інших. Для того, щоб стати класним юристом, недостатньо здобути освіту. Необхідний досвід, який напрацьовується роками. Що більше у вас практики, то дорожче ви вартуєте як спеціаліст!”


Приємні враження справила на дітей, ця тепла та непримушена бесіда.! Та головним є те, що діти усвідомили – що для того, щоб здобути професію юриста, потрібно багато працювати над собою, та гарно навчатись. Щоб стати справжнім „Лікарем” для людей, які потребують юридичної допомоги! 


1 коментар: