неділя, 14 квітня 2013 р.

Професія Бухгалтер престижна і добре оплачувана

Спочатку заглянемо у словничок. Дослівно з німецької бухгалтер перекладається як «книговод».Це одна з найстаріших спеціальностей. Сьогодні активно використовують такі терміни як дебет і кредит. Бухгалтерським обліком із складанням бухгалтерської звітності займаються тисячі людей. Інтерес до цієї роботи зріс особливо зараз в новій соціально -еконмічній ситуації. Багато підприємств вийшли на зовнішній ринок ; різноманітнішими стали форми господарських зв'язків, виникли спільні і приватні підприемсятва- інші види суб'єктів господарської діяльності, орієнтовані не на державний план, а на ринок і прибуток. Облікова справа стала престижною. На кваліфікованих бухгалтерів сьогодні великий попит. 

Ми пошукали спеціалістів своєї справи у Нововоронцовському районі. У пригоді став центр зайнятості, так як вони опікуються проектом, то і звернулися за консультацією у бухгалтерію центру. Нас зустріла головний бухгалтер Валентина Юріївна Столбова. Вона повела команду стежками цієї професії.


- Валентино Юріївно, сьогодні нам легко зорієнтуватися у світі професій, бо є центр зайнятості, який покликаний допомогти нам зробити правильний вибір. А хто вам підказав, що є вашим покликанням? 

-Справа в тому, що у нашій родині, по жіночій лінії, мабуть, генетично закладено бути бухгалтером. Можна сказати, що у нашій сім'ї уже склалася династія:матуся, тітка, сестра.
-Дякуємо.Було б добре, коли б нас правильно також наставили. А скільки Ви йшли до такої високої посади?
-Першим етапом було сумлінне навчання у технікумі.
- Валентино Юріївно, чи не втомлюєтеся Ви від цифр, чи не маряться вночі, сім'я не страждає?
-О ні. Ця робота мені до душі, під мій характер. Я не дуже комунікабельна, але посидюча, терпляча, можу довго працювати з цифрами. Науково- технічний прогрес полегшив нашу працю. Зараз існують такі програми, що тільки вводиш дані, а вони самі все підраховують. Тому не треба довго засиджуватися після роботи .
-Які якості вашого характеру виділяли у школі вчителі, зорієнтовуючи на майбутнє?
-Цікаве запитання. Воно повертає мене у безтурботні шкільні роки.Легко і приємно згадувати дитинство, однокласників. Вас сьогодні до нас привела Людмила Миколаївна. Вона і моя вчителька. Якось не скромно хвалити себе. То хай скаже про те, якою я була ученицею.
Людмила Миколаївна підкреслила, що Валентина Юріївна у школі була посидючою, урівноваженою, уміла концентрувати свою увагу, а це як раз і є найважливіші якості бухгалтера. Отже, школярку правильно наставили на вибір спеціальності.
-Валентино Юріївно, чи настоювали ви, щоб ваші діти обрали цю професію?

-Дякую за запитання. Це їхнє життя. Можуть прислухатися, але ж пройдуть цей шлях самостійно, щоб бути успішними , щоб подобалося обране, щоб мати від свого фаху задоволення. Тому ми не тисли на старшого, він знайшов себе у сучасних комп'ютерних технологіях. Але це також пов'язано із цифрами, графіками, аналізами. Менший ще ходить до школи, про майбутнє говоримо, але твердого рішення ще немає.
-Валентино Юріївно, дуже вдячні Вам, що знайшли час на розмову з нами при вашій зайнятості. Ми зрозуміли із діалогу з вами, що головний бухгалтер має найбільше коло обов'язків, хоча працює більше з цифрами, та повинен бачити за ними життя виробництва.Немає коментарів:

Опублікувати коментар