неділя, 14 квітня 2013 р.

"ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє"

Наприкінці 2012 року в Херсонській області стартував проект із профорієнтації шкільної молоді «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє». 

Від нашого району в проекті бере участь команда Генічеської ЗОШ № 1. Учасники якої активно розпочали вивчення професій, актуальних на ринку праці району. 

На початку проекту була проведена професіографічна екскурсія в центр зайнятості, де спеціаліст з профорієнтації провела екскурсію центром, акцентувавши увагу учасників на профінформаційному секторі, де учні мали можливість ознайомитись з барометром професій та папками з описами професій. 
Після екскурсії та знайомства з актуальними професіями району було проведено обговорення та обрано топ – 5 професій району: лікар, кухар, екскурсовод, бармен, продавець. 

В ході проекту на базі Генічеської дитячої бібліотеки були організовані та проведені майстер – класи. 

Першим був майстер – клас з кореспондентом газети «Приазовська правда» Бейник А.О., який навчив учасників, як підготуватися , взяти та правильно оформити інтерв’ю. Наступним був майстер – клас фотографування, який провів Прихненко О.В. – фотохудожник, член союзу фотохудожників України, поет, письменник. Олександр Володимирович, розкрив учням секрети створення якісних знімків. 

Озброївшись знаннями учасники відправились на професіографічні екскурсії, щоб більш детальніше розібратися в обраних професіях, та поспілкуватись з представниками цих професій. 

Учні відвідали кафе «Уют», де привітна бармен розповіла про свою професію, та провела екскурсію. 

Наступним пунктом маршруту був квітковий магазин, де учні мали можливість поспілкуватись з продавцем. 

Екскурсовод туристичної фірми Хапокниш О.М. відповіла на запитання учнів про свою професію, та провела екскурсію по центру міста. 


Знайомство з професією лікар учасники почали відвідавши практичні лабораторії медичного училища, та поспілкувавшись з викладачами. Професіографічні екскурсії допомогли учням дізнатися більше про професії та в подальшому зробити правильний вибір. 

Немає коментарів:

Дописати коментар