четвер, 15 січня 2015 р.

Іванівський район

                       Іванівський район

Блог Іванівської команди "ПрофЮніор"
Вас вітає край родючих земель та справжніх героїв, здатних на самопожертву в ім’я збереження життя інших – Іванівський район, розташований на крайньому сході Херсонщини.
Іванівський район утворено 7 березня 1923 року постановою Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету (ВУЦВК) «Про адміністративно-територіальний поділ Катеринославщини» № 308. Цією постановою Іванівський район увійшов до складу Мелітопольського округу Катеринославської губернії (тепер м.Катеринослав - м.Дніпропетровськ). У новоутворений район були включені території ліквідованих Агайманської та Іванівської волостей.
У подальшому Іванівський район пережив не одну реорганізацію. До січня 1939 року знаходився у підпорядкуванні Дніпропетровської області, з січня 1939 року по 30 березня 1944 року – Запорізької області. З утворенням 30 березня 1944 року Херсонської області район входить до складу Херсонщини. У своїх сучасних межах район існує з 1965 року.
Казенне село Іванівка засноване у 20-х роках XIX століття вихідцями із Рубанівської волості, сіл Білозерки, Великої і Малої Лепетихи, Шульгівки та інших. Переселенців у неозорі безводні степи привабили незаймані родючі землі. У 1956 році Іванівку віднесено до категорії селищ міського типу
В 1933 році в Іванівці була відкрита лікарня на 20 ліжок, а в 1941 році були відкриті лікарні в селах Агаймани та Благодатне.
До 1940 року повністю було ліквідовано неграмотність. В районі працювало 45 шкіл.
Під час проведення укрупнення сільськогосподарських районів у період з 30 грудня  1962 року по 4 січня 1965 року Іванівський район був реформований у Нижньосірогозький, після чого з карти взагалі зникло 67 сільських населених пунктів. Після тієї територіальної реформи залишилося близько 25 сіл. Зараз чотирнадцяти сільським та одній селищній радам підпорядковано 28 населених пунктів.
Природні ресурси /корисні копалини/. З корисних копалин в наявності є жовта глина – сировина для виготовлення паленої цегли та черепиці. У 1899 році Федором Милютіним було збудовано цегельний завод, який діяв до 1979 року.
На території району розташований Великий Агайманський під – цікаве для знавців природи місце, куди стікають води при таненні снігу та дощах. Тут знаходять притулок перелітні птахи з усього Півдня Херсонщини. Агайманський під в рази три більший за подібне місце у Чаплинському районі – Асканійський під, що є предметом гордощів місцевих мешканців.
В районі є належні умови для переробної промисловості, продукція якої користується попитом. Її представляють маслозавод і харчосмакова фабрика в Іванівці. У перспективі – відродження вирощування бавовни.

Немає коментарів:

Дописати коментар