четвер, 12 лютого 2015 р.

Ласкаво просимо до Нововоронцовського району


Нововоронцовський район розташований в півчно-східному регіоні Херсонської області, на правому березі Каховського водосховища. Його територія становить 0.9тис.кв.км., що складає 3.6% від площі території Херсонської області. Протяжність району з півночі на південь та з заходу на схід становить 45км. Відстань від районного центру до Херсона - 165 км., а до найближчої залізничної станції Ток Дніпропетровської області – 18 км. Через селище та район пролягає республіканський автошлях – Дніпропетровськ – Херсон

Межує з Бериславським, Високопільським, Великоолександрівським, через Каховське водосховище з Верхньорогачицьким, Великолепетиським районами Херсонської області та Апостолівським районом Дніпропетровської області. На сході омивається Каховським водосховищем.

Нововоронцовський район знаходиться в степовій природній зоні, в межам Причорноморської низовини. Рельєф рівнинний, розсічений балками.

Серед малих ландшафтів району - залишки унікальних природних територій дніпровських плавнів, що в 1956 році були затоплені Каховським водосховищем. На сучасній місцевості плавні добре збереглися біля села Новоолександрівки ( місцева назва - Усори) та в межах Гаврилівського мисливського господарства.

Корисні копалини: глина, вапняк, щебінь, фосфорити. Ґрунти – південні чорноземи.

Природа подарувала цій території помірно континентальний клімат з м’якою малосніжною зимою і жарким посушливим літом. Найвищі значення температури - +40С та -30С градусів. Середня місячна температура у липні - +28С , у січні - -4С. Середня річна кількість опадів складає понад 450 мм. Вітри переважно мають напрями: у січні - південно-західний, у липні – південний.

Вегетаційний період рослин складає 215 – 230 днів, що створює чудові умови для розмаїття ягід, фруктів та овочів: полуниця, черешня, смородина - весною; абрикоси, персики, вишні, яблука, сливи, груші, виноград, огірки, помідори, кукурудза, дині, кавуни…- влітку та до пізньої осені.

Степовий рослинний світ представлений в основному травами: тонконогом, типчаком, житняком, полином звичайним, пирієм, ковилою, зокрема її рідкісними видами: Українською, Азовською, Волосистою, Дніпровською; морковицею прибережною, що занесена до Червоної книги. Також є багато кущів і дерев: калина, горобина, верба, береза, клен, акація, дуб, тополя, граб та ін. На узбережжі Каховського водосховища, в балках, лісонасадженнях та інших місцях, що не використовуються в сільськогосподарському виробництві ростуть лікарські рослини такі, як: кропива дводомна, бузина чорна, звіробій, подорожник великий, пастухова сумка звичайна, ромашка аптечна, чистотіл великий, череда трьохроздільна, золототисячник червоний, алтей лікарський, аїр болотний та інші.

Тваринний світ Нововоронцовщини теж багатий і різноманітний. Тут можна зустріти красуню-козулю, диких кабанів, вовків, лисиць, зайців, ховрахів, куниць, хом’яків, видр річкових, їжаків та інших. Серед птахів водяться: дикі качки, чаплі, куріпки, перепели, фазани, сови, кібці, зозулі, ластівки, синиці, солов’ї, дикі голуби, граки, круки, боривітри степові, останні є дуже рідкісними і занесені до Червоної книги ,та інші. З плазунів є: гадюка степова, полоз жовточеревий, що занесені до Червоної книги, ящірка прудка, вуж звичайний. Земноводні: ропуха зелена, часничниця звичайна. У Каховському водосховищі водяться: щуки, судаки, соми, коропи, лящі, окуні, сазани, карасі, тарань, товстолобики та ін.

Лише 30,2% території України можна вважати техногенно благополучною територією, відноситься сюди і Херсонщина, в тому числі й її Нововоронцовський район. З екологічних міркувань Херсонщина є по-своєму унікальним регіоном - тут менше, ніж будь-де скидається забруднених стічних вод. Стосовно забруднення атмосферного повітря варто зазначити, що його рівень приблизно удвічі менший порівняно із середніми показниками по Україні.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар