понеділок, 23 лютого 2015 р.

Іванівський "Юніор" провів свою промоцію професій!

Дорогий друже!
Якщо ти мрієш у майбутньому обрати професію лікаря, ветеринарного лікаря, електромонтера, перукаря чи фермера, завітай до блогу Іванівської команди "ProfЮніор"!


Обласна естафета "Промоція професій"
         З 23 по 27 лютого 2015 року команда профістаровців Іванівського району «Юніор»  приймає участь в  обласній естафеті «Промоція професій». Тижнева естафета буде включати різні заходи, направлені на популяризацію професій, які були визначені та вивчені впродовж двох етапів профорієнтаційного проекту «ПрофіСтарт»: юні обирають майбутнє».
         Обласна естафета почалася з промоції професії «Лікар». 23 лютого 2015 року в Іванівській гімназії учасниця команди Цимбал Тетяна представила для своїх однолітків нарис «Лікар – професія вічна», який ввійшов у сімку найкращих нарисів про професії проекту і був опублікований у брошурі «ПрофіСтарт» - майбутнім профі». Познайомившись з твором, учні аплодували Тані, бо він написаний від душі і відобразив дійсні моменти лікарської професії, і, можливо, вплине на чийсь майбутній професійний вибір. Крім того, кожен десятикласник отримав у подарунок друковане видання, в якому чорним по білому написане знайоме ім’я однокласниці, яка так гарно написала про професію лікаря.              Професія перукаря є однією із актуальних в Іванівському районі, вона належить до сфери побутових послуг і потреба в ній існує постійно.  Людина хоче завжди гарно виглядати, і саме від гарної зачіски залежить і її настрій, і душевний стан, а іноді збувається заповітна мрія. Кваліфікованого перукаря визначають за такими фаховими якостями: бездоганний художній смак, образне мислення та творчий підхід до своєї справи. Саме цю професію другого дня обласної естафети «Промоція професій» рекламували учасники команди «Юніор» для своїх однолітків. Учениця 10 класу Кірєєва Світлана представила буклет «Перукар», який був зроблений власноруч під час вивчення цієї професії. В ньому розкрито посадові обовязки перукаря, звернуто увагу на плюси та мінуси професії, визначено особисті якості, перераховано види послуг, надана інформація про навчальні заклади області, де її можна отримати.
Така інформація потрібна та цікава юнакам та дівчатам, які на порозі вибору майбутнього, і знайомство з актуальною професією саме в ігрових формах якнайкраще розкриває її сутність, тим паче, що популяризує її їх однокласниця.Іванівський район – край родючих земель і справжніх героїв, які всі сили вкладають в його розбудову. Тому сільське господарство – одна із провідних галузей діяльності регіону, і одна із найпотрібніших професій – фермер. 25 лютого 2015 року в третій день обласної естафети «Промоція професій» профорієнтаційного проекту «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє» учасники команди «Юніор» Романенко Владислав та Антюшин Вячеслав рекламували саме цю сільськогосподарську професію. Захід відбувся в приміщенні Іванівського районного центру зайнятості, в ньому взяли участь восьмикласники Іванівської гімназії. На цей раз до уваги було запропоновано відеінтерв’ю з головою фермерського господарства «Венера» Марусяком Р.М.
Школярі, проглянувши відеофільм, дізналися, як Роман Миколайович починав свою справу, чому надав перевагу фермерству, про професії, які має, як підвищує кваліфікацію, як організовує сезонні роботи для сільського населення. чому саме так назвав  фермерське господарство. Влад та Слава серйозно поставилися до підбору запитань інтерв’ю і відповіді на них представника хліборобської професії – фермера Марусяка Р. М. показують  справжню  значимість праці хлібороба. Учням 8 класу цікаво було подивитися на відеофільм, який створили і представили їхні старші товариші, використовуючи інноваційні технологіі. Це доводить, що профорієнтаційний проект працює і допомогає школярам поєднувати такі поняття як «хочу» - «можу» - «треба» при виборі майбутньої професії.  


   

26 лютого 2015 року, четвертий день обласної естафети, в приміщенні Іванівського районного центру зайнятості  відбулася зустріч  з психологом Іванівської гімназії  Лозовій О.М. Учасниками заходу стали учні 9 класу навчального закладу та учасники команди «Юніор».  Метою міні - тренінгу було навчити школярів формувати відповідальне ставлення до власного майбутнього, уміти зіставляти свої можливості, здібності та потреби ринку праці. В процесі заходу були розібрано такі поняття як «хочу» - можу» - «треба» з конкретними прикладами, які наводили самі учні та проведено психологічні вправи, які користуються особливим попитом серед всіх категорій, бо показують справжні та несподівано цікаві професійні результати. Спеціаліст з профорієнтації Фисун Т.І. представила новий буклет Херсонської обласної служби зайнятості «Професійний астропрогноз», де визначено сфери професійної діяльності за знаками зодіаку, який дуже сподобався учням гімназії і кожен отримав його у подарунок. Вибір професії — одна з найважливіших подій в житті, від якої залежить майбутнє кожної людини. Відомо, що справжній успіх приносить лише та праця, яка обирається за власним бажанням відповідно до інтересів і здібностей.  
У світі тисячі професій! Як  зорієнтуватись  у такій їх кількості? Як обрати серед  них  ту,  з  якої розпочнеться  ваш  трудовий шлях? Такі питання постають перед кожним старшокласником. Саме за ним залишається вирішальне слово. Зробити  правильний вибір – значить,  знайти  своє  місце  в  житті. Завідуюча Іванівською районною бібліотекою для дітей Шип Т.О. провела чергову зустріч «У світі тисячі професій, одна із них – твоя» з учасниками проекту, на якій вони детальніше ознайомилися з актуальними професіями для сільської місцевості біля тематичної полиці.Немає коментарів:

Дописати коментар