субота, 30 березня 2013 р.

Тренінг "Навички ораторського мистецтва та публічного виступу"

Під ораторським мистецтвом слід розуміти передусім високий ступінь майстерності публічного виступу, якісну характеристику ораторської мови, майстерне володіння живим словом. Ораторське мистецтво - це мистецтво побудови та публічного вимовлення промови з метою бажаного впливу на аудиторію.

Учасникам профорієнтаційного проекту «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє» доведеться не один раз виступати перед публікою. Як побороти свій страх, стати впевненим у собі, як правильно спілкуватися в різних ситуаціях та ще багато інших корисних порад почули вони під час тренінгу.

           P1010496

Провела тренінг людина, яка багато працює з дітьми в цьому напрямку – філолог за освітою, методист Білозерського ЦТДЮ Будко Олена Миколаївна.

Після знайомства з учасниками проекту через гру "Сніжний ком", Олена Миколаївна провела вправи на концентрацію глядацької та слухової уваги. Адже кожна людина, тренуючись, може побороти свою неуважність, виховати в собі зібраність.


Відомо, що одне й те саме слово має багато відтінків, а одну й ту саму фразу, залежно від того, що хоче виразити промовець, можна вимовити з різною інтонацією.
Саме на уміння з різною інтонацією говорити фразу були направлені різні вправи.Ось, наприклад, вправа "Бадмінтон".А ось як один і той самий текст читають діти, перевтілюючись у представників різних професій.

 


Як наголошував К. Станіславський, увага актора має бути "багатогранною", тобто такою, яка контролює одразу кілька об`єктів, актор має перемикати увагу з одного об`єкта на інший. А хороший оратор має бути і хорошим актором. Тому, Олена Миколаївна провела з восьмикласниками і декілька вправ, які допомагають оволодіти акторською майстерністю.
Вправа "Хохлаті хохотушки"

Під час тренінгу учасники проекту не тільки добре вивчили значення слів: аудиторія, оратор, публіка, промова, риторика, а й здобули навички ораторського мистецтва та публічного виступу.
А для того, щоб закріпити набуті знання та навички учасникам було запропоновано книгу "Разиваем речь, или маленький оратор"

             P1010500

та домашнє завдання: Придумати пантоміму «Моя майбутня професія».

Дуже дякуємо Олені Миколаївні Будко - справжньому професіоналу своєї справи за цікавий, корисний тренінг і за те, що вона ніколи не відмовляє нам.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.