середа, 6 березня 2013 р.

Фотографія - це нелегке мистецтво


19 лютого в Каховській районній бібліотеці для дітей відбулася зустріч з професійним фотографом, майстром високого рівня Усом Сергієм Тихоновичем.
На початку зустрічі Сергій Тихонович попередив , що фотографія — це нелегке мистецтво і для того, щоб оволодіти ним, вам доведеться вивчити теорію.


Фотоапарат зараз є чи не в кожній родині, у кожному домі. Фотографія взагалі самий, мабуть, найбільш масовий і доступний вид мистецтва. З фотоапаратом буквально кожен може стати справжнім художником, навіть не вміючи малювати. Сучасна цифрова техніка може зробити фотографом будь-яку людину, при цьому абсолютно не потрібно замислюватися про експозицію та налаштування інших параметрів зйомки, можна просто навести фотоапарат «на мету» і натиснути на кнопочку — ось і готовий знімок.Звичайно, від якості камери залежить багато чого, але визначальним фактором отримання гарних фотографій ціна камери не є. Фотоапарат — це тільки інструмент в руках фотографа, подібно до того як пензлі і фарби виступають в ролі інструментів для художника. Значить, потрібно просто знати, як правильно фотографувати, і як вірно використовувати всі ті можливості, які надає фотографу його фотокамера.


Для того, щоб зрозуміти, як навчитися фотографувати красиво, потрібно твердо для себе відзначити: для одержання гарного художнього знімка мало просто скинути фотоапарат і натиснути на кнопочку. При такій зйомці хороші фотографії можуть вийти хіба що випадково, а ось безліч чудових моментів буде просто безповоротно втрачено …


Щоб скласти для себе повне уявлення про те, як правильно фотографувати, доведеться зовсім трохи торкнутися історії фотографії. Ще з часів винаходу фотографії в самій основі фотомистецтва мало що змінилося. Звичайно, з’явилися сучасні технології, але вони стосуються в основному реєстрації зображення, налаштувань і усіляких зручностей, полегшують життя фотографу.


Але все зображення, як і раніше формується пучком світла, що пройшло через об’єктив, а закони фотокомпозиції, запозичені з живопису, діють досі і будуть працювати і в наступні тисячоліття, точно так само як поняття «золотий перетин», «світло», «тінь »,« експозиція »і багато інших …


Для того, щоб зрозуміти, як навчитися правильно фотографувати, Сергій Тихонович дав безліч порад,які діти зможуть застосовувати на практиці, це і як правильно фотографувати людей, зйомка в домашній обстановці,зйомка на вулиці, як правильно фотографувати дітей та інші.


А на закінчення зустрічі, показав майстер клас з фотографування портрету, зазначивши , що Різкість у портреті – це один з визначальних факторів вдалого знімка. Коли ми розглядаємо портрет, то очі – це перше, на що звертає увагу погляд. Тому вкрай важливо при зйомці портрета фокусуватися на очі, щоб вони вийшли різкими і привертали до себе увагу глядача. Адже саме погляд багато в чому може допомогти в розкритті характеру персонажа.


Повністю дізнатися, як правильно фотографувати і як зробити гарну фотографію, можна тільки на практиці. Тому беріть в руки свою улюблену «цифру», і — вперед!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.